KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 15218302
nr 1521 8302
Roberto Matta
(1911-2002), Frankrike
Färgetsning, Signerad, numrerad 15/90. Bildmått: 47x61 cm, yttermått inklusive ram: 61x81 cm
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 13 februari 2023
kl 20:06:00
2.000 kr
2.200 kr
2.400 kr
Roberto Matta
Läs mer om Roberto Matta